Encyclopedia.

(S mall F orm-faktor P luggable) En liten transceiver som plugger inn i SFP-porten til en nettverksbryter og kobles til Fiber Channel og Gigabit Ethernet (GbE) optiske fiberkabler i den andre enden. SFP-moduler blir ogsa kalt «mini-GBIC» pa grunn av deres mindre storrelse, og erstatter GBIC-transceiveren. Ved a velge riktig SFP-modul, kan den samme elektriske porten pa bryteren koble til fibre av forskjellige typer (multimode eller singlemode) og forskjellige bolgelengder. Hvis fiberen oppgraderes, erstattes SFP-modulen.

Kombinasjonsporter er parret med Ethernet-porter. For eksempel, hvis en SFP-transceiver er koblet til SFP-port 24, er Ethernet-port 24 deaktivert, selv om en kabel er koblet til.

Storre enn SFP var XFP-transceivere de forste som handterte 10 Gigabit Ethernet-optiske linjer, fordi SFP stottet bare opptil 4,25 Gbps. Den samme modulstorrelsen som SFP, ble SFP + introdusert senere for a handtere 10 Gbps, men krevde flere kretser i vertsenheten. Som et resultat er SFP + -porter hovedsakelig funnet i plug-in-kort for servere og bedriftsbrytere. Se transceiver og GBIC.

Alle rettigheter reservert.

All annen gjengivelse er strengt forbudt uten tillatelse fra utgiveren.

Bygg et smartere hjem med tips, fortellende historier, produktanmeldelser og mer levert rett til innboksen din.

Abonnere pa et nyhetsbrev angir ditt samtykke til vare Vilkar for bruk og Personvern.

// Mest popul re artikler.

Facebook Twitter Instagram Pinterest Om oss PCMag Digital Utgave Nyhetsbrev Encyklopedi RSS Feed Mer fra Ziff Davis: Computer Shopper ExtremeTech Geek AskMen Everyday Health IGN Offers.com Speedtest.net TechBargains Toolbox Hva du kan forvente RSS-feeder Nettstedskart Kontakt oss Personvern.

PC, PC Magazine og PC PCMag.com er blant de registrerte varemerkene for.

Ziff Davis, LLC og kan ikke brukes av tredjeparter uten eksplisitt tillatelse.

Vi har oppdatert var PRIVACY POLICY og oppfordrer deg til a lese den ved a klikke her.


Vil du spille i det mest ærlige kasinoet? Vi forbereder det for deg. Prøv her nå!